maurjowie co to jest
Definicja Maurjowie: panująca w Indiach (około 320-185 przed naszą erą), pierwszy król Maurja.

Czy przydatne?

Definicja MAURJOWIE

Co znaczy MAURJOWIE: w staroż. dynastia panująca w Indiach (około 320-185 przed naszą erą), pierwszy król Maurja obronił się przed ekspansją Seleukosa I ( Seleucydzi)
Co znaczy Międzynarodówka I:
Porównanie organizacja robotn., której współzałożycielami i przywódcami byli K. Marks i F. Engels, utworzona w 1864 w Londynie; pośród działaczy I M. byli zwolennicy zarówno Marksa, jak M. Bakunina, P.J maurjowie co znaczy.
Krzyżówka Mahdi Z Sudanu, Właśc. Muhammad Ahmid Ibn Abd Allah Al-Mahdi:
Dlaczego polit. w Sudanie; 1881 ogłosił się Mahdim (tzn. wysłannikiem Allaha). Lider stworzenia przeciw rządom Egiptu i pomagającym mu Anglikom; 1881-82 rozbił wojska egip., 1883-85 pokonał wojska z maurjowie krzyżówka.
Co to jest Monroe James:
Jak lepiej doktryny Monroego (1823 maurjowie co to jest.
Słownik Możnowładztwo:
Kiedy warstwa w średniow. społeczeństwie feudalnym (w Polsce od XII w. ), obejmująca posiadaczy największych majątków ziemskich. M. posiadało dostęp do najwyższych urzędów państwowych i kościelnych, porady maurjowie słownik.
Czym jest Maksymilian I Wittelsbach:
Od czego zależy książę Bawarii od 1597, elektor Rzeszy od 1623. Lider Ligi Katolickiej od 1609. Za pomoc w walce ze stanami czes. i elektorem Palatynatu uzyskał tytuł elektorski od cesarza, potwierdzony w 1648 maurjowie czym jest.

Czym jest Maurjowie znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: