odoaker co to jest
Definicja Odoaker: służbie rzym., w 476 odsunął od tronu ostatniego w staroż. cesarza rzym. na.

Czy przydatne?

Definicja Odoaker

Co znaczy ODOAKER: wódz germański w służbie rzym., w 476 odsunął od tronu ostatniego w staroż. cesarza rzym. na Zachodzie Romulusa Augustulusa i ogłosił się królem, ubiegając się bezskutecznie o formalne uznanie jego władzy w Italii poprzez cesarza wschodniorzym. (jako władzę zwierzchnią). W 488 zaatakowali jego kraj Ostrogoci pod wodzą Teodoryka Wielkiego, opanowując je do 493; Odoaker został zamordowany w trakcie układów
Słownik Olivares Gaspar De Guzman:
Co znaczy 1621 do 1643 pierwszy minister, dążył do przywrócenia imperium hiszp., w wojnie 30-letniej wspierał Habsburgów austr., liczył na ich pomoc w walce z Niderlandami. Polityka O. odbudowy imperium hiszp odoaker.
Słownik Ogiński Michał Kleofas:
Co znaczy emigracyjny, kompozytor; poseł na Sejm Czteroletni, zwolennik sojuszu z Prusami; przystąpił do insurekcji 1794 na Litwie (czł. Najwyższej Porady Litewskiej); na emigracji związany z Deputacją odoaker.
Słownik Obywatelski Klub Parlamentarny:
Co znaczy VI 1989 poprzez posłów i senatorów Komitetu Obywatelskiego Solidarność skupionych wokół Lecha Wałęsy; początkowo w składzie 161 posłów i 99 senatorów pod kierownictwem B. Geremka, a potem Mieczysława odoaker.

Czym jest Odoaker znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: