odoaker co to jest
Definicja Odoaker: służbie rzym., w 476 odsunął od tronu ostatniego w staroż. cesarza rzym. na.

Czy przydatne?

Definicja Odoaker

Co znaczy ODOAKER: wódz germański w służbie rzym., w 476 odsunął od tronu ostatniego w staroż. cesarza rzym. na Zachodzie Romulusa Augustulusa i ogłosił się królem, ubiegając się bezskutecznie o formalne uznanie jego władzy w Italii poprzez cesarza wschodniorzym. (jako władzę zwierzchnią). W 488 zaatakowali jego kraj Ostrogoci pod wodzą Teodoryka Wielkiego, opanowując je do 493; Odoaker został zamordowany w trakcie układów
Słownik Olechowski Andrzej:
Co znaczy polityk, w młodości także prezenter radiowy. Od 1973 prac. instytucji międzynar., gdzie reprezentował PRL. Przy Okrągłym Stole zasiadał po stronie rządowej. Po 1989 w zwycięskim obozie odoaker.
Słownik Operacja W Kosowie:
Co znaczy krajów NATO w 1999 skierowana przeciw wojskom serb. operującym w Kosowie podjęta w obronie autochtonicznej ludności albańskiej poddanej represjom poprzez reżim S. Miloševicia. Interwencja zbrojna odoaker.
Słownik Okinawa:
Co znaczy japońskich wysp archipelagu Riukiu. 1 IV-21 VI 1945 słynną bitwę o jej zdobycie Amerykanie okupili sporymi utratami (47 tys. ludzi). Poprzez sporo lat teren protestów Japończyków przeciw bazom amer odoaker.

Czym jest Odoaker znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: