ogradzanie co to jest
Definicja ogradzanie: ustalenie procesu masowego zajmowania ziem gminnych poprzez z angielskiego.

Czy przydatne?

Definicja Ogradzanie

Co znaczy OGRADZANIE: termin stosowany na ustalenie procesu masowego zajmowania ziem gminnych poprzez z angielskiego: właścicieli ziemskich w XIII-XVIII w. Grunta będące tradycyjnie własnością całej gminy i używane zwł. poprzez uboższych chłopów były zabierane i ogradzane (stąd termin) celem przeznaczenia je na pastwiska dla owiec. Wiązało się to ze wzrostem popytu na wełnę owczą. W XVIII w. ogradzanie objęło także ziemie chłopskie. Mechanizm ten kosztem chłopów pozwolił poważnie zwiększyć produkcję tekstylną w Anglii
Słownik Oś Berlin-Rzym-Tokio:
Co znaczy bloku krajów faszyst. i totalitarnych współpracujących od 1936. Pierwsza była tak zwany oś Berlin-Rzym, a więc porozumienie niem.-wł. z 25 X 1936 uzgadniające wspólną politykę w Hiszpanii i na ogradzanie.
Słownik Ostrogski Konstanty Wasyl:
Co znaczy kijowski (od 1559). Posiadacz olbrzymich (największych w Rzeczpospolitej) majątków na Ukrainie i Wołyniu, opiekun prawosławnych, przeciwnik unii brzeskiej. W Ostrogu stworzył centrum kultury ogradzanie.
Słownik Odprężenie:
Co znaczy zimnej wojny charakteryzujący się pewnym złagodzeniem stosunków pomiędzy Wschodem a Zachodem. Zapoczątkowany w 1963 założeniem tak zwany gorącej linii (a więc bezpośredniej linii telekomunikacyjnej ogradzanie.

Czym jest ogradzanie znaczenie w Postać biografia O .

  • Dodano:
  • Autor: