pierestrojka co to jest
Definicja pierestrojka: nazwa procesu liberalizacji mechanizmu komunist. rozpoczętego i.

Czy przydatne?

Definicja Pierestrojka

Co znaczy PIERESTROJKA: kolokwialna ros. nazwa procesu liberalizacji mechanizmu komunist. rozpoczętego i realizowanego poprzez sekr. generalnego KPZR M. Gorbaczowa w latach 1985-91. Celem było ulepszenie rządów partii komunist. i umocnienie ZSRR drogą modernizacji gospodarki, powiększenia swobód obywatelskich i poprawy stosunków z Zachodem. Z powodu doprowadziła do upadku ZSRR
Słownik Piechota Dymowa:
Co znaczy w Rzeczypospolitej w latach 1673-76 formowana z rekrutów wystawianych w ilości 1 na 20 domów (1 dom = 1 dym) w dobrach królewskich i duchownych i 1 na 30 w dobrach szlacheckich. Umundurowana i pierestrojka.
Słownik Potocki Seweryn:
Co znaczy Czteroletni, czł. ros. Senatu i Porady Państwa; uczestnik wojny pol.-ros. 1792; potem współpracownik Aleksandra I; 1803-17 kurator Charkowskiego Okręgu Naukowego i współorganizator tamtejszego uniw pierestrojka.
Słownik Pakt Antykominternowski:
Co znaczy zawarty 25 XI 1936 teoretycznie przeciw komunistom, w praktyce również innym mocarstwom sprzeciwiającym się hegemonii Niemiec i Japonii w świecie; 6 XI 1937 dołączyły się do niego Włochy, później pierestrojka.

Czym jest pierestrojka znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: