pierestrojka co to jest
Definicja pierestrojka: nazwa procesu liberalizacji mechanizmu komunist. rozpoczętego i.

Czy przydatne?

Definicja Pierestrojka

Co znaczy PIERESTROJKA: kolokwialna ros. nazwa procesu liberalizacji mechanizmu komunist. rozpoczętego i realizowanego poprzez sekr. generalnego KPZR M. Gorbaczowa w latach 1985-91. Celem było ulepszenie rządów partii komunist. i umocnienie ZSRR drogą modernizacji gospodarki, powiększenia swobód obywatelskich i poprawy stosunków z Zachodem. Z powodu doprowadziła do upadku ZSRR
Słownik Piechota Wybraniecka:
Co znaczy wprowadzony poprzez Stefana Batorego w wojsku pol. w 1578. W p.w. mieli służyć żołnierze wystawiani z co 20 łanu w dobrach królewskich, zwolnieni od powinności. P.w. osiągnęła max. stan około 2 tys pierestrojka.
Słownik Polski Korpus Przysposobienia I Rozmieszczenia:
Co znaczy formacja zał. poprzez rząd bryt. w 1946 w celu przygotowania byłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie do cywilnego życia na emigracji w W. Brytanii albo jej koloniach. Istniał do 1949 pierestrojka.
Słownik Pankiewicz Józef:
Co znaczy rysownik i grafik. Czołowy artysta Młodej Polski o własnej formule symbolistycznej. Malował raczej we Francji. Kierując tak zwany Komitetem Paryskim zainicjował koloryzm pierestrojka.

Czym jest pierestrojka znaczenie w Postać biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: