terroryzm co to jest
Definicja terroryzm: zmierzająca do uzyskania ustalonych efektów (finansowych albo polit.) drogą.

Czy przydatne?

Definicja TERRORYZM

Co znaczy TERRORYZM: forma działalności zmierzająca do uzyskania ustalonych efektów (finansowych albo polit.) drogą krwawej przemocy, mordów polit., i wymuszenia pod groźbą eksterminacji zakładników na przykład w porwanych samolotach. Celem terrorystów jest przeważnie zwrócenie uwagi recenzji publicznej na wysuwane poprzez nich hasła albo wymuszenie na rządach ściśle ustalonych ustępstw. T. występował już w wcześniejszych wiekach, zwł. w XIX i pocz. XX w., kiedy to socjaliści i anarchiści różnych państw rzucali bomby albo strzelali w przedstawicieli ówczesnej władzy (najgłośniejsze to zamachy na cesarza niem. Wilhelma I, prezydenta Francji, cesarzową austriacką, prezydenta USA McKinleya). Szczególnie dostępny w carskiej Rosji (między innymi zamach na cara Aleksandra II). W XX w. regularnie narzędzie sił nacjonalistycznych albo lewackich. W 2. poł. XX w. terroryzm występował gł. w Ameryce Pd. na przykład Tupamaros w Urugwaju czy Świetlisty Szlak w Peru, na Bliskim Wsch. między innymi działały w ten sposób liczne ugrupowania palestyńskie, w wielu państwach Europy na przykład wł. Czerwone Brygady, irl. IRA, niem. ekipa Baader-Meinhof z Frakcji Czerwonej Armii i tak dalej Terroryzm wspierany był potajemnie poprzez nie wszystkie państwa arab. (Libia) i komunist. (zwł. NRD), które kształciły terrorystów, by doprowadzić do destabilizacji krajów Zachodu albo związanych z Zachodem
Co znaczy Tarent:
Porównanie miasto w Apulii (pd. Italia), zał. w VIII w. przed naszą erą poprzez Spartę, pozyskane poprzez Rzym ostatecznie w 209 przed naszą erą - kolonia terroryzm co znaczy.
Krzyżówka Teby:
Dlaczego 1. w staroż. Egipcie okresowo stolica, gł. ośrodek kultu Amona; 2. zobacz Beocja terroryzm krzyżówka.
Co to jest Tintoretto Właśc. Jacopo Robusti:
Jak lepiej manieryzmu; reprezentant szkoły weneckiej, wybitne obrazy rel. (Cud św. Marka, 1548) i kompozycje mitol. i portrety terroryzm co to jest.
Słownik Trąba Mikołaj:
Kiedy od 1412 arcybp gnieźnieński, od 1417 pierwszy prymas Polski, głowa polskiej delegacji na sobór w Konstancji. Zobacz także arcybiskupstwo gnieźnieńskie terroryzm słownik.
Czym jest Tirpitz Alfred Von:
Od czego zależy polityk. Od 1897 min. marynarki, autor i realizator (od 1898) wielkiego programu zbrojeń morskich, który doprowadził do ostrej rywalizacji Niemiec z Anglią. Ustąpił ze stanowiska w okresie I wojny terroryzm czym jest.

Czym jest terroryzm znaczenie w Postać biografia T .

  • Dodano:
  • Autor: