wandea co to jest
Definicja Wandea: zach. Francji, gdzie w 1793 wybuchło prowadzone sposobami partyzanckimi.

Czy przydatne?

Definicja Wandea

Co znaczy WANDEA: katol. kraina w zach. Francji, gdzie w 1793 wybuchło prowadzone sposobami partyzanckimi stworzenie tak zwanych szuanów przeciw władzy rewol. W 1795 Paryż zgodził się na pokój dając W. amnestię, zwolnienie z poboru rekruta i swobody rel. Jednak jeszcze w tymże roku Wandejczycy ponownie zerwali się do walki, którą uśmierzono dopiero w 1800. Kraina została zrujnowana i straciła 150 tys. ludzi
Słownik Wojna Peloponeska:
Co znaczy Grecji w latach 431-404 przed naszą erą pomiędzy Atenami i ich sojusznikami ( Ateński Związek Morski) a Spartą wspólnie z jej sojusznikami ( Związek Peloponeski). O ile Ateny dominowały na morzu, o wandea.
Słownik Wolnomularstwo:
Co znaczy półjawne organizacje głoszące oświeceniowe idee tolerancji rel., polit. i nar. i idee wolności, równości i braterstwa. W. nawiązuje do tradycji średniow. bractw cechowych (wolnych murarzy wandea.
Słownik Wielkie Odkrycia Geograficzne:
Co znaczy pierwszej kolejności poszukiwanie kruszców szlachetnych i marzenie poznania drogi do Indii. W 1492 K. Kolumb odkrył Amerykę. Pd., część tego kontynentu szczegółowiej zbadał 1500-1505 A. Vespucci wandea.

Czym jest Wandea znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: