wandea co to jest
Definicja Wandea: zach. Francji, gdzie w 1793 wybuchło prowadzone sposobami partyzanckimi.

Czy przydatne?

Definicja WANDEA

Co znaczy WANDEA: katol. kraina w zach. Francji, gdzie w 1793 wybuchło prowadzone sposobami partyzanckimi stworzenie tak zwanych szuanów przeciw władzy rewol. W 1795 Paryż zgodził się na pokój dając W. amnestię, zwolnienie z poboru rekruta i swobody rel. Jednak jeszcze w tymże roku Wandejczycy ponownie zerwali się do walki, którą uśmierzono dopiero w 1800. Kraina została zrujnowana i straciła 150 tys. ludzi
Co znaczy Wybicki Józef:
Porównanie działacz polit.; jako generalny wizytator z ramienia Komisji Nauki Nar. reformował szkoły na Litwie; od 1777 czł. Tow. do Ksiąg Elementarnych, uczestnik insurekcji 1794; brał udział w wyprawie J.H wandea co znaczy.
Krzyżówka Wojny Napoleońskie:
Dlaczego 1799-1815, by osiągnąć i utrwalić hegemonię Francji w Europie. Wojna z II koalicją 1798-99 (Anglia, Turcja, Neapol, Rosja, Austria) przyniosła Francji początkowo niepowodzenia, lecz po zwycięstwach wandea krzyżówka.
Co to jest Wojna Niemiecko-Radziecka:
Jak lepiej 1941 atakiem 3 grup armii skierowanych na Leningrad, Moskwę i Ukrainę. W XII 1941 Niemcy zostali zatrzymani w bitwie pod Moskwą. W V 1942 najmocniejsze uderzenie skierowali na pd. dochodząc na wandea co to jest.
Słownik Wojna O Sukcesję Bawarską 1778-79:
Kiedy elektora bawarskiego Maksymiliana Józefa. Elektor Palatynatu Karol Teodor obiecał cesarzowi Józefowi II część Bawarii w zamian za poparcie. Wystąpił przeciw temu układowi władca prus. Fryderyk II i w wandea słownik.
Czym jest Wielopolski Aleksander:
Od czego zależy konserwatywny; w 1831 Rząd Nar. wysłał go z misją do Anglii; 1846 W. ogłosił list otwarty do K. Metternicha potępiający rabację galic. i oskarżający o jej wywołanie rząd austr., od tego momentu wandea czym jest.

Czym jest Wandea znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: