wołoszczyzna co to jest
Definicja Wołoszczyzna: położone nad dolnym Dunajem powstałe w XIV w. i rządzone poprzez hospodara.

Czy przydatne?

Definicja Wołoszczyzna

Co znaczy WOŁOSZCZYZNA: kraina i księstwo położone nad dolnym Dunajem powstałe w XIV w. i rządzone poprzez hospodara. Od 1411 pod zwierzchnictwem tur., spod którego wielokrotnie próbowało się wyzwolić. Wielokrotnie walczyło z Polską. Najmocniejsze na przełomie XVI i XVII w. za Michała Walecznego. W 1859 r. W. połączyła się z Mołdawią. Nowy twór przy-jął nazwę Rumunii
Słownik Władysław Łokietek:
Co znaczy łęczycki, sieradzki, wielkopol., pomorski, krakowski i sandomierski; władca Polski od 1320, z rodu Piastów; jednoczyciel państwa pol. Walczył o tron krakowski od 1288 z Henrykiem IV Probusem, w wołoszczyzna.
Słownik Wolnomularstwo:
Co znaczy półjawne organizacje głoszące oświeceniowe idee tolerancji rel., polit. i nar. i idee wolności, równości i braterstwa. W. nawiązuje do tradycji średniow. bractw cechowych (wolnych murarzy wołoszczyzna.
Słownik Wojny Burskie:
Co znaczy W. Brytanię przeciw Burom (osadnikom holenderskiego pochodzenia zamieszkującym pd. Afrykę) w celu zajęcia bogatych w pokłady złota i diamentów republik: Orania i Transwal. W okresie I wojny (1880-81 wołoszczyzna.

Czym jest Wołoszczyzna znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: