wołoszczyzna co to jest
Definicja Wołoszczyzna: położone nad dolnym Dunajem powstałe w XIV w. i rządzone poprzez hospodara.

Czy przydatne?

Definicja Wołoszczyzna

Co znaczy WOŁOSZCZYZNA: kraina i księstwo położone nad dolnym Dunajem powstałe w XIV w. i rządzone poprzez hospodara. Od 1411 pod zwierzchnictwem tur., spod którego wielokrotnie próbowało się wyzwolić. Wielokrotnie walczyło z Polską. Najmocniejsze na przełomie XVI i XVII w. za Michała Walecznego. W 1859 r. W. połączyła się z Mołdawią. Nowy twór przy-jął nazwę Rumunii
Słownik Weygand Maxime:
Co znaczy wojnie świat. szef sztabu marsz. F. Focha. W 1920 szef franc. misji wojsk. w Polsce, doradca pol. sztabu gener. W okresie kampanii franc.1940 nacz. dow. armii franc., później minister w rządzie Vichy wołoszczyzna.
Słownik Wojna Dwóch Róż:
Co znaczy Anglii w 1455-85 toczone pomiędzy dwoma ogromnymi rodami z angielskiego:: Lancastrów (w herbie czerwona róża) i Yorków (w herbie biała róża). U źródeł konfliktu tkwiły: klęska w wojnie stuletniej i wołoszczyzna.
Słownik Wojna Trojańska:
Co znaczy legend (w pierwszej kolejności Homera Iliady i Odysei) wojna sprzymierzonych krajów gr. przeciwko Troi, około przeł. XIII/XII w. przed naszą erą Powodem miało być porwanie pięknej Heleny - żony króla wołoszczyzna.

Czym jest Wołoszczyzna znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: