andegawenowie co to jest
Definicja Andegawenowie: wywodząca się od Kapetyngów, zapoczątkowana poprzez księcia Andegawenii.

Czy przydatne?

Definicja ANDEGAWENOWIE

Co znaczy ANDEGAWENOWIE: dynastia franc., wywodząca się od Kapetyngów, zapoczątkowana poprzez księcia Andegawenii Karola. Panowali na Sycylii (do 1282) i w Neapolu, w dalszym ciągu na Węgrzech ( Karol Robert, Ludwik Węgierski) i w Polsce po Zgonu Kazimierza Wielkiego. Zobacz również: Ludwik Węgierski; Jadwiga
Co znaczy Asad, Al:
Porównanie prezydent Syrii od 1971, przedtem gen., dow. sił lotniczych w 1963-71, min. obrony od 1966, premier od 1970, lider lewego skrzydła partii BAAS. Poprzez sporo lat wspierał międzynarodowy terroryzm andegawenowie co znaczy.
Krzyżówka Allende Salvador:
Dlaczego w Chile, wielokrotnie wybierany deputowanym, pełnił również urząd min. zdrowia w latach 1939-41. Kilkakrotnie bez sukcesu ubiegał się o urząd prezydenta; prezydent od 4 XI 1970. Drogą radykalnych andegawenowie krzyżówka.
Co to jest Afrykański Kongres Narodowy:
Jak lepiej czarnej ludności Południowej Afryki utworzona w 1912; występowała przeciw systemowi segregacji rasowej ( apartheid); początkowo odwoływała się do pokojowych metod walki polit. Mahatmy Gandhiego, z andegawenowie co to jest.
Słownik Asnyk Adam:
Kiedy działacz społ.; od 1857 student Akademii Medyko-Chirurgicznej, uczestnik konspiracji, w 1863 czł. Rządu Nar., od 1864 na emigracji, w 1866 osiadł w Galicji; autor literaturze (gł. liryka refleksyjna andegawenowie słownik.
Czym jest Awejde Oskar:
Od czego zależy konspiracyjny w Królestwie Pol., uczestnik stworzenia styczniowego; związany z obozem Czerwonych, od 1862 czł. Centr. Kom. Nar., w 1863 czł. Rządu Nar., zredagował dekret o uwłaszczeniu chłopów z 22 andegawenowie czym jest.

Czym jest Andegawenowie znaczenie w Postać biografia A .

  • Dodano:
  • Autor: