dyktator co to jest
Definicja dyktator: urzędnik powoływany w wypadku wyjątkowego zagrożenia państwa na 6 miesięcy.

Czy przydatne?

Definicja Dyktator

Co znaczy DYKTATOR: w staroż. Rzymie urzędnik powoływany w wypadku wyjątkowego zagrożenia państwa na 6 miesięcy, posiadał nieograniczoną władzę wojsk. i cywilną; u schyłku republiki pojawia się nowy typ d. - powierzano im władzę na czas nieokreślony bądź dożywotnio (konkretnie Cezarowi i Sulli); Oktawian August zniósł urząd d. W momencie późniejszym d. to jednostka mająca nieograniczoną władzę w kraju zarówno polit., jak i wojsk
Słownik Departament:
Co znaczy jednostka podziału terytorialnego państwa, okręg we Francji i w krajach pozostających pod jej wpływem (w nie wszystkich krajach Afryki i Ameryki Łacińskiej; w Księstwie Warsz dyktator.
Słownik Dowbór-Muśnicki Józef:
Co znaczy wojnie świat. początkowo w armii ros. dowodził dywizją na Kaukazie. Latem 1917 sformował Pierwszy Korpus Polski (zwany dowborczykami), który wiosną 1918 walczył z bolszewikami na Białorusi, lecz dyktator.
Słownik Drugi Korpus Polski:
Co znaczy Sił Zbrojnych tworzona od 1942 w Palestynie, później w Iraku z jednostek ewakuowanej z ZSRR Armii Polskiej i oddziałów Wojska Polskiego na Wschodzie. D.K.P. pod dowództwem Wł. Andersa walczył 1944-45 dyktator.

Czym jest dyktator znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: