dyktator co to jest
Definicja dyktator: urzędnik powoływany w wypadku wyjątkowego zagrożenia państwa na 6 miesięcy.

Czy przydatne?

Definicja Dyktator

Co znaczy DYKTATOR: w staroż. Rzymie urzędnik powoływany w wypadku wyjątkowego zagrożenia państwa na 6 miesięcy, posiadał nieograniczoną władzę wojsk. i cywilną; u schyłku republiki pojawia się nowy typ d. - powierzano im władzę na czas nieokreślony bądź dożywotnio (konkretnie Cezarowi i Sulli); Oktawian August zniósł urząd d. W momencie późniejszym d. to jednostka mająca nieograniczoną władzę w kraju zarówno polit., jak i wojsk
Słownik Dymitrow Georgi:
Co znaczy 1923 lider zbrojnego stworzenia antyrządowego w Bułgarii. Później na emigracji działacz Międzynarodówki Komunist., po 1935 jej sekr. generalny. W 1933 aresztowany w Niemczech pod zarzutem podpalenia dyktator.
Słownik Dzień Dziękczynienia Pańskiego:
Co znaczy stanach zjednoczonych ameryki obchodzone w czwarty czwartek listopada ku upamiętnieniu lądowania ojców pielgrzymów , skrajnie purytańskich osadników (102) na statku Mayflower w 1620 w Nowej Anglii dyktator.
Słownik Denar:
Co znaczy srebrna moneta bita na początku w staroż. Rzymie; w średniow. podstawowa jednostka monetarna; bita także w Polsce od schyłku X do końca XIII w dyktator.

Czym jest dyktator znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: