dyktator co to jest
Definicja dyktator: urzędnik powoływany w wypadku wyjątkowego zagrożenia państwa na 6 miesięcy.

Czy przydatne?

Definicja Dyktator

Co znaczy DYKTATOR: w staroż. Rzymie urzędnik powoływany w wypadku wyjątkowego zagrożenia państwa na 6 miesięcy, posiadał nieograniczoną władzę wojsk. i cywilną; u schyłku republiki pojawia się nowy typ d. - powierzano im władzę na czas nieokreślony bądź dożywotnio (konkretnie Cezarowi i Sulli); Oktawian August zniósł urząd d. W momencie późniejszym d. to jednostka mająca nieograniczoną władzę w kraju zarówno polit., jak i wojsk
Słownik Domena Królewska:
Co znaczy 1. w momencie rozbicia feudalnego w zach. Europie ta część państwa, która podlegała bezpośredniej władzy króla; 2. w Europie nowoż. majątki królewskie dyktator.
Słownik Duma Państwowa:
Co znaczy parlamentu w Rosji. Powstała w konsekwencji rewolucji 1905 i początkowo istniała do 19 X 1917. Miała wówczas bardzo ograniczone kompetencje, między innymi w kwestiach ustawodawstwa, budżetu, pożyczek dyktator.
Słownik Drednot:
Co znaczy typu okrętu liniowego (pancernika) o dużej ilości dział wielkiego kalibru, mocnym opancerzeniu i sporej szybkości, z których pierwszy ( Dreadnought ) został zbudowany w 1906 w W. Brytanii dyktator.

Czym jest dyktator znaczenie w Postać biografia D .

  • Dodano:
  • Autor: