karolingowie co to jest
Definicja Karolingowie: się od Arnulfa, bpa Metzu, sprawująca władzę w kraju Franków od VII w. jako.

Czy przydatne?

Definicja Karolingowie

Co znaczy KAROLINGOWIE: dynastia wywodząca się od Arnulfa, bpa Metzu, sprawująca władzę w kraju Franków od VII w. jako majordomowie, a od 751 jako królowie. Po podziale w 843 rządzili we Włoszech do 887, w Niemczech do 911, we Francji do 987. Najwybitniejszym przedstawicielem był Karol Ogromny, lecz nazwa od Karola Młota. Zobacz także Pepin Mały; Ludwik Pobożny; Ludwik Niemiecki; Kraj Kościelne
Słownik Kiejstut:
Co znaczy 1345, współrządził na Litwie z Olgierdem, syn Giedymina, tata Witolda. Walczył z Krzyżakami. Po Zgonu Olgierda popadł w konflikt zbrojny z jego następcą Władysławem Jagiełłą i po uwięzieniu został karolingowie.
Słownik Kant Immanuel:
Co znaczy najwybitniejszych filozofów Europy nowoż. Artysta kierunku zw. krytycyzmem teoriopoznawczym. Główne prace Krytyka czystego rozumu, Uzasadnienie metafizyki moralności, Krytyka praktycznego rozumu karolingowie.
Słownik Konstanty Pawłowicz:
Co znaczy Aleksandra I, uczestnik kampanii A.W. Suworowa przeciw Francuzom, brał udział w wojnie 1812-13; w 1815-30 wódz naczelny armii Królestwa Pol.; kapryśny, wybuchowy, niezrównoważony, zrażał do siebie karolingowie.

Czym jest Karolingowie znaczenie w Postać biografia K .

  • Dodano:
  • Autor: