latynowie co to jest
Definicja Latynowie: italskie w Lacjum, w VI-IV w. przed naszą erą zawiązały Związek Latyński.

Czy przydatne?

Definicja LATYNOWIE

Co znaczy LATYNOWIE: w staroż. plemiona italskie w Lacjum, w VI-IV w. przed naszą erą zawiązały Związek Latyński, gdzie przewodził Rzym, później doszło do walki pomiędzy Związkiem Latyńskim a Rzymem, który ostatecznie w 2 poł. IV w. przed naszą erą podporządkował sobie członków Związku Latyńskiego, włączając ich ziemie bezpośrednio do swojego państwa bądź tworząc przymusową federację z Rzymem
Słownik Liberum Veto:
Co znaczy pozwalam; prawo sprzeciwu jednego albo kilku posłów wobec projektu uchwał sejmowych (konstytucji). Wywodzi się ono z ogólnoeuropejskiej zasady co wszystkich dotyczy poprzez wszystkich musi być latynowie co to jest.
Słownik Leszek Biały:
Co znaczy od 1194, krakowski w 1194-99, 1201 i 1202-27, z rodu Piastów, syn Kazimierza II Sprawiedliwego. Walczył o tron krakowski i jego utrzymanie z innymi książętami, zwł. Mieszkiem Starym. Wzmocnił własną latynowie definicja.
Słownik Luftwaffe:
Co znaczy powietrzne jako odrębny rodzaj broni oficjalnie od 1935 na bazie już przedtem wbrew traktatowi wersalskiemu rozwijanych oddziałów lotniczych. Intensywnie rozbudowywane poprzez ich szefa H. Goeringa w latynowie co znaczy.

Czym jest Latynowie znaczenie w Postać biografia L .

  • Dodano:
  • Autor: