mafia co to jest
Definicja mafia: organizacja przestępcza powstała na Sycylii, głęboko zakorzeniona w lokalnej.

Czy przydatne?

Definicja MAFIA

Co znaczy MAFIA: sekretna organizacja przestępcza powstała na Sycylii, głęboko zakorzeniona w lokalnej tradycji. Masowa emigracja Włochów do USA w XIX w. spowodowała jej przeniesienie do USA. Mafia amer. zyskała olbrzymie fundusze i wpływ na sporo dziedzin gospodarki, zwł. w momencie prohibicji (1920 -34), zarabiając na szmuglu, potajemnej produkcji i sprzedaży alkoholu
Co znaczy Mandżukuo:
Porównanie cesarstwo utworzone 1932 na terenie Mandżurii (pn.-wsch. Chiny) poprzez Japończyków. Naprawdę rządzone poprzez wojskowych japońskich, oficjalnie poprzez ostatniego cesarza chiń. dyn. mandżurskiej, Pu mafia co znaczy.
Krzyżówka Major John:
Dlaczego bankowiec, od 1989 kolejno: min. spraw zagr., kanclerz skarbu w 1990 i w dalszym ciągu przywódca partii konserwatywnej po dymisji M. Thatcher, w latach 1990-97 premier. Zwolennik ścisłego sojuszu mafia krzyżówka.
Co to jest Mohammed Reza Pahlawi:
Jak lepiej szach Iranu w latach 1941-79, zapoczątkował reformy społ.-polit. modernizujące państwo. Wobec narastania opozycji wyjechał z Iranu w 1979. Zmarł na emigracji mafia co to jest.
Słownik Magnateria:
Kiedy nazywać w nie wszystkich krajach Europy Środk. i Wsch. (Polska, Czechy, Węgry) w XVI-XVII w. najwyższą i najbogatszą warstwę szlachty. W Polsce zwykło się za magnata uważać osobę posiadającą mafia słownik.
Czym jest Manifest PKWN:
Od czego zależy ogłoszona poprzez Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego 22 VII 1944; uznawała rząd emigracyjny za samozwańczy i nielegalny, z kolei za jedyną prawowitą władzę KRN i PKWN, wzywała Polaków do walki z mafia czym jest.

Czym jest mafia znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: