mafia co to jest
Definicja mafia: organizacja przestępcza powstała na Sycylii, głęboko zakorzeniona w lokalnej.

Czy przydatne?

Definicja Mafia

Co znaczy MAFIA: sekretna organizacja przestępcza powstała na Sycylii, głęboko zakorzeniona w lokalnej tradycji. Masowa emigracja Włochów do USA w XIX w. spowodowała jej przeniesienie do USA. Mafia amer. zyskała olbrzymie fundusze i wpływ na sporo dziedzin gospodarki, zwł. w momencie prohibicji (1920 -34), zarabiając na szmuglu, potajemnej produkcji i sprzedaży alkoholu
Słownik Michnik Adam:
Co znaczy polityk. W latach PRL wielokrotnie represjonowany i więziony za działalność opozycyjną wobec polityki PZPR. Członek KOR, doradca NSZZ Solidarność , od 1989 red. nacz. największego dziennika w Polsce mafia.
Słownik Mindszenty József:
Co znaczy Węgier (od 1945), więziony poprzez komunistów w latach 1948-56. Przejściowo uwolniony poprzez powstańców 1956, kolejne 15 lat spędził w ambasadzie USA w Budapeszcie. W 1974 komuniści zezwolili na mafia.
Słownik Modzelewski Karol:
Co znaczy dziennikarz, prof. Uniw. Warszawskiego. W młodości ideowy komunista, w dalszym ciągu od 1965 działacz opozycji antykomunistycznej; wielokrotnie więziony. W latach 1980-81 rzecznik prasowy NSZZ mafia.

Czym jest mafia znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: