mahomet co to jest
Definicja Mahomet: islamu, w wieku 40 lat w wyniku przeżyć mistycznych zaczął głoszenie.

Czy przydatne?

Definicja Mahomet

Co znaczy MAHOMET: prorok i założyciel islamu, w wieku 40 lat w wyniku przeżyć mistycznych zaczął głoszenie monoteistycznej wiary w Allaha. Wspólnie z garstką zwolenników został zmuszony do ucieczki, nazwanej w tradycji hidżrą (hegirą, hedżrą), z rodzinnej Mekki do Jatrebu, przemianowanego ku czci M. na Medynę ("miasto proroka"). Ten okres (622) muzułmanie uznają za pocz. nowej ery (kalendarza muzułmańskiego). Wkrótce stał się organizatorem silnego państwa arab. ( imperium arabskie), w 630 M. zajął Mekkę, czyniąc z niej główny ośrodek kultowy islamu ( islam, Kaaba). Objawienia M. spisano w formie księgi ( Koran)
Słownik Mindszenty József:
Co znaczy Węgier (od 1945), więziony poprzez komunistów w latach 1948-56. Przejściowo uwolniony poprzez powstańców 1956, kolejne 15 lat spędził w ambasadzie USA w Budapeszcie. W 1974 komuniści zezwolili na mahomet.
Słownik Monarchia Konstytucyjna:
Co znaczy forma rządów w kraju, gdzie konstytucja ustala status władzy monarchy i organów przedstawicielskich (parlamentu); na mocy konstytucji monarcha dzieli władzę z organem przedstawicielskim mahomet.
Słownik Macedonia:
Co znaczy rozrosło się terytorialnie za Filipa II, a po 338 przed naszą erą ( bitwa pod Cheroneą) zdobyło mocne zaplecze gosp. w formie miast-krajów Grecji; szczyt potęgi M. przypadł na moment rządów mahomet.

Czym jest Mahomet znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: