mahomet co to jest
Definicja Mahomet: islamu, w wieku 40 lat w wyniku przeżyć mistycznych zaczął głoszenie.

Czy przydatne?

Definicja Mahomet

Co znaczy MAHOMET: prorok i założyciel islamu, w wieku 40 lat w wyniku przeżyć mistycznych zaczął głoszenie monoteistycznej wiary w Allaha. Wspólnie z garstką zwolenników został zmuszony do ucieczki, nazwanej w tradycji hidżrą (hegirą, hedżrą), z rodzinnej Mekki do Jatrebu, przemianowanego ku czci M. na Medynę ("miasto proroka"). Ten okres (622) muzułmanie uznają za pocz. nowej ery (kalendarza muzułmańskiego). Wkrótce stał się organizatorem silnego państwa arab. ( imperium arabskie), w 630 M. zajął Mekkę, czyniąc z niej główny ośrodek kultowy islamu ( islam, Kaaba). Objawienia M. spisano w formie księgi ( Koran)
Słownik Mannerheim Carl Gustav:
Co znaczy mąż stanu; gen. armii ros. w wojnie ros.-jap. i I wojnie świat.; 1918-1919 nacz. dow. armii fińskiej i regent Finlandii, zlikwidował stworzenie komunistyczne i wyparł wojska bolszewickie z Finlandii mahomet.
Słownik Murawiow Michaił N.:
Co znaczy państwowy, w młodości związany z dekabrystami; od V 1863 do IV 1865 gubernator wojenny guberni litew., krwawo stłumił stworzenie styczniowe na Litwie i Białorusi, wprowadził rządy terroru (nazywany mahomet.
Słownik Muzułmanin, Muslim:
Co znaczy wyznawca islamu mahomet.

Czym jest Mahomet znaczenie w Postać biografia M .

  • Dodano:
  • Autor: