efta co to jest
Definicja EFTA: EWG organizacja typu unii celnej integrująca gospodarczo państwa Europy Zach.

Czy przydatne?

Definicja Efta

Co znaczy EFTA: konkurencyjna wobec EWG organizacja typu unii celnej integrująca gospodarczo państwa Europy Zach. Utworzona poprzez: W. Brytanię, Austrię, Danię, Norwegię, Portugalię, Szwajcarię i Szwecję w 1960 opierając się na układu sztokholmskiego. Celem jej powołania dla inicjatora i najsilniejszego jej członka, W. Brytanii było "podbicie kwoty" w staraniach o członkostwo w EWG. Państwa stowarzyszone w EFTA w większości etapowo wstąpiły do EWG. Nieliczne pozostające w EFTA państwa, jak: Norwegia, Islandia, Szwajcaria i Liechtenstein podpisały w 1991 porozumienie z EWG o utworzeniu wspólnego Europejskiego Obszaru Gosp
Słownik Epoka Postindustrialna:
Co znaczy najnowszy moment w historii gosp. świata, który charakteryzują: pomniejszenie roli przemysłu w ekonomice w najwyższym stopniu rozwiniętych państw na rzecz szeroko rozumianego sektora usług efta.
Słownik Edykt:
Co znaczy rozporządzenie publiczne wysokich urzędników (gł. pretorów), a potem wydawane poprzez cesarza, ustalające obowiązujące prawa; 2. w nie wszystkich monarchiach euro. (Polska, Francja) w momencie efta.
Słownik Empire:
Co znaczy późny klasycyzm zrodzony we Francji od 1800 r., później rozpowszechniony w całej Europie, wykazujący mocne wpływy sztuki staroż. zarówno w architekturze (monumentalne budowle), jak meblarstwie i efta.

Czym jest EFTA znaczenie w Postać biografia E .

  • Dodano:
  • Autor: