wizygoci co to jest
Definicja Wizygoci: odłam Gotów, w 375 uciekli znad M. Czarnego przed Hunami i schronili się w rzym.

Czy przydatne?

Definicja Wizygoci

Co znaczy WIZYGOCI: lud germański, zach. odłam Gotów, w 375 uciekli znad M. Czarnego przed Hunami i schronili się w rzym. prowincji Tracji. W 410 złupili Rzym, w dalszym ciągu założyli kraj w pd. Galii, rozciągając później władanie na Płw. Pirenejski. W 507 pokonani poprzez Klodwiga pozostali w Hiszpanii, gdzie w VIII w. ich niewielkie królestwa padły ofiarą najazdu Arabów (niezależnie od w najwyższym stopniu wysuniętych na pn.)
Słownik Wielkie Czystki W ZSRR:
Co znaczy moment nasilenia bezwzlędnej walki J. Stalina z potencjalnymi i urojonymi przeciwnikami zapoczątkowany w 1934 śmiercią S. Kirowa. Szczyt przypadł na lata 1936-38, kiedy odbyły się pokazowe mechanizmy wizygoci.
Słownik Wojna Iracko-Irańska 1980-88:
Co znaczy IX 1980 prewencyjnym atakiem Iraku kierowanym poprzez Saddama Husajna na sąsiada, a równocześnie rywala w staraniach o zdobycie przewagi w basenie Zat. Perskiej. Okazało się rychło, Iż aczkolwiek wizygoci.
Słownik Władysław Jagiełło:
Co znaczy latach 1377-1401, władca Polski od 1386. Na mocy aktu krewskiego przyjął chrześcijaństwo, poślubił Jadwigę, stając się królem pol. Po oddaniu Litwy w zarząd Witoldowi jako wielkiemu księciu przyjął wizygoci.

Czym jest Wizygoci znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: