wizygoci co to jest
Definicja Wizygoci: odłam Gotów, w 375 uciekli znad M. Czarnego przed Hunami i schronili się w rzym.

Czy przydatne?

Definicja Wizygoci

Co znaczy WIZYGOCI: lud germański, zach. odłam Gotów, w 375 uciekli znad M. Czarnego przed Hunami i schronili się w rzym. prowincji Tracji. W 410 złupili Rzym, w dalszym ciągu założyli kraj w pd. Galii, rozciągając później władanie na Płw. Pirenejski. W 507 pokonani poprzez Klodwiga pozostali w Hiszpanii, gdzie w VIII w. ich niewielkie królestwa padły ofiarą najazdu Arabów (niezależnie od w najwyższym stopniu wysuniętych na pn.)
Słownik Wojna Domowa W Rosji:
Co znaczy poł. 1918 powstaniem Kozaków przeciw władzy bolszewickiej, później także Ukraińców, ludów Zakaukazia, Azji Środk., w dalszym ciągu zaś działaniami sił tak zwany białogwardyjskich walczących z wizygoci.
Słownik Waldheim Kurt:
Co znaczy dyplomata austr., min. spr. zagr. 1968-1970, sekr. gen. ONZ w latach 1972-1981, prezydent Austrii 1986-1992, odszedł w niesławie, bo zataił swą nazistowską przeszłość wizygoci.
Słownik Wielka Trójka:
Co znaczy stosowany na ustalenie przywódców W. Brytanii, USA, ZSRR (W. Churchilla, F.D. Roosevelta, J. Stalina), którzy razem uzgadniali strategię i politykę Ogromnej Koalicji w II wojnie świat wizygoci.

Czym jest Wizygoci znaczenie w Postać biografia W .

  • Dodano:
  • Autor: