nza nuraghi nagolenica napalm co to jest
CO OZNACZA Nisza, Nuraghi, Nagolenica, Napalm, Nadziak, Nawija, Naramiennik, Nadszaniec, Narys.

Jak to działa N

  • Definicja NARAMIENNY SZNUR NORWESKI Co to jest naramienny Odznaczenie nadawane polskim żołnierzom walczącym w II wojnie światowej w kampanii norweskiej. Norweski sznur stanowił odznaczenie honorowe.Norweski norweski sznur naramienny.
  • Definicja FORTYFIKACYJNY NARYS Co to jest fortyfikacyjny- sposób rozplanowania fortyfikacji i umocnień i ich przedmiotów. Rozróżniano narys bastionowy ( złożony z pięciokątnych masywów ziemnych), narys narys fortyfikacyjny.
  • Definicja NADSZANIEC Co to jest wał wewnątrz fortyfikacji, który służył do obserwacji przedpola. Ustawiano na nim także działa, aby powyżej murami prowadzić ogień do przeciwnika. Regularnie nadszaniec.
  • Definicja NARAMIENNIK Co to jest obiekt odzieży (w szczególności mundurów), który stanowi pasek materiału wszyty z jednej strony pomiędzy górny koniec rękawa kurtki mundurowej a samą kurtkę, a naramiennik.
  • Definicja NAWIJA Co to jest strzelania użytkowany poprzez kuszników i łuczników, a polegał na wypuszczaniu strzał powyżej głowami własnych wojsk. Stosowano ją w XV i XVI w. w nawija.
  • Definicja NADZIAK Co to jest broni obuchowo- siecznej, która miała stalowa głowicę osadzona na trzonku. Głowica z jednej strony była tępa (obuch), z drugiej wydłużony ostry kolec. W XV nadziak.
  • Definicja NAPALM Co to jest środek zapalający, który został po raz pierwszy użyty w II wojnie światowej  poprzez wojska amerykańskie w trakcie bitwy o wyspę Tinian[1] , potem na masową napalm.
  • Definicja NAGOLENICA Co to jest zbroi osłaniająca goleń, zakrywająca nogę wojownika, od kolana w dół. Jej zadaniem była ochrona goleni od ciosów w trakcie bitwy. Nagolenniki zawyczaj nagolenica.
  • Definicja NURAGHI Co to jest Nuraghi- okrągłe budowle o kształcie wieży wykonane z kamienia o charakterze obronnym, które znajdowały się na Sardynii; pochodzą z okresu neolitu i epoki brązu nuraghi.
  • Definicja NISZA Co to jest Nisza- ukrycie realizowane w ścianie transzei albo okopu będące prowizoryczną osłoną dla pojedynczego strzelca bądź do przechowywania amunicji, żywności itp nisza.

Definicje i informacje

Dla prawdziwych panów pojęcia. Męskie sprawy, dla niego.

Definicja CO OZNACZA Nisza, Nuraghi, Nagolenica, Napalm, Nadziak, Nawija, Naramiennik, Nadszaniec, Narys Fortyfikacyjny, Norweski Sznur Naramienny informacje.

Co to jest Co oznacza Nisza, Nuraghi, Nagolenica, Napalm, Nadziak, Nawija znaczenie.